Fanerad med masurbjörk med flera träslag. Trissor av mässing. Längd 50, bredd 50, höjd 73,5 cm.
Smärre slitage, repor, märken. Skivan med smärre lagning.
Enligt uppgift från Ivar Kreuger
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.