HANS HARTUNG, etsning med akvatint, signerad
"Landschaftszeichen", 1953. Imprimeur Lacourière, Paris. Plåtstorlek 9,6 x 28,2 cm. Bladstorlek 17 x 33 cm.
Oramad. Gulnad. Uppfäst med papperstejp i passepartout. Fuktprickar. Fläckar.
Hans Eklund, Stockholm.
Schmücking 32