ANDRÉ BAUCHANT, olja på duk, signerad och daterad 1931
Blombukett. 46 x 33,5 cm.
Ytsmuts. Slitage längs kanterna. Uppfodrad duk.
Georg Svensson, Stockholm.
Svensk-Franska konstgalleriet, Stockholm, auktion nr 76, 21 november 1961, kat nr 15.
Hans Eklund, Stockholm.
Riksförbundet för bildande konst, utställning 245, Naiv tradition.
Svea-galleriet, Naiv Konst, våren 1962.
Konsthemmet Helsingfors och Åbo, 1963-1964.
Stockholms stadsmuseum, Smedsudden, 1970.
Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, 1972.