Grå glasyr med dekor av blå blommor. En med spegelglas i mitt. 37 x 28 samt 42 x 28 cm.
Sedvanligt slitage. Krackelyrer. En saknar spegelglas. En med missfärgning.
Proveniens
Inger Persson
Klubbat pris
1 300
118
126
Utropspris
2 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (7 bud)
16 okt 2018 23:09
1 300 SEK
16 okt 2018 23:09
1 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
15 okt 2018 1:58
1 100 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
15 okt 2018 1:58
1 000 SEK
15 okt 2018 0:38
600 SEK
15 okt 2018 0:38
550 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
12 okt 2018 15:42
300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1