INGER PERSSON, vaser, 4 st, porslin, ur serien "Pro Arte", provmodeller, ej signerade, 1990-tal.
Gul, grön, rosa och vit glasyr. Höjd ca 26,5 cm.
Sedvanligt slitage. Mindre fläckar och ytliga repor.
Proveniens
Inger Persson
Klubbat pris
2 200
200
213
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (9 bud)
21 okt 2018 22:20
2 200 SEK
21 okt 2018 22:20
2 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
21 okt 2018 14:03
1 600 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
21 okt 2018 12:19
1 500 SEK
21 okt 2018 10:02
1 217 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
21 okt 2018 10:02
1 117 SEK
18 okt 2018 6:59
1 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
17 okt 2018 18:32
750 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
12 okt 2018 17:06
555 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1