SIGURD PERSSON, Ring, 18K vitguld med gammalslipade diamanter
Stämplad SIGP, Sweden, 1966. 1 g.sl. briljant ca 1 ct, LY piké + 12 mindre g.sl. diamanter ca 0.45 ct. Fattning höjd ca 20 mm. Storlek 18,25/57,5. Vikt 15 gram.
Med förminskningsinlägg. Bruksslitage. Enstaka buckla.