CARL CHRISTIAN CHRISTENSEN, möjligen, spegelbyrå, jugend, 1900-talets första kvartal.
Fanerad med valnöt. Tre lådor med draghandtag av järn. Tredelad spegel upptill med skuren dekor på krön. Sidor med mindre skåp. Längd 110 cm, bredd 46 cm, höjd ca 211 cm. Nyckel finns.
Bruksskick. Repor. Ett avslag på ena kortsidan.