Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, chamotterat stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Turkos glasyr. Höjd 12 cm.

Bruksskick. Nagg på kroppen. Krackelyrer. Ytsmuts.

Formgivare

Klubbat pris
1 600
141
146
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
10
22 aug 2018 19:31
1 600 SEK
9
22 aug 2018 19:31
1 500 SEK
9
20 aug 2018 22:32
1 100 SEK
19 aug 2018 7:12
1 000 SEK
8
19 aug 2018 7:12
1 000 SEK
18 aug 2018 12:05
850 SEK
18 aug 2018 12:05
800 SEK
18 aug 2018 12:05
700 SEK
18 aug 2018 12:05
650 SEK
17 aug 2018 23:52
550 SEK
17 aug 2018 19:18
500 SEK
16 aug 2018 23:53
450 SEK
16 aug 2018 23:00
400 SEK
16 aug 2018 23:00
400 SEK
16 aug 2018 17:54
350 SEK
16 aug 2018 10:43
300 SEK