PEKKA PIEKÄINEN, LJUSSTAKAR, 2 st, silver, stämplade PP, Finland 1992 och 2008.
Rund ljusstake, "Suomi Finland 75 år", Auran Kultaseppä, Åbo 1992, silver 830. ø 13,5 cm. Vikt ca 117 g.
Ljusstake i sterling silver, 2008. Höjd 8 cm. Fylld fot.
Obetydligt slitage.