Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, chamotterat stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

"Igelkottsvasen". Höjd 16 cm.

Slitage, nagg, bränningssprickor.

Formgivare

Klubbat pris
2 700
239
246
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
9 aug 2018 15:27
2 700 SEK
9 aug 2018 15:27
2 500 SEK
9 aug 2018 0:21
2 455 SEK
9 aug 2018 0:21
2 255 SEK
6 aug 2018 23:46
1 950 SEK
6 aug 2018 23:46
1 850 SEK
5 aug 2018 22:46
1 752 SEK
5 aug 2018 22:45
1 652 SEK
5 aug 2018 22:45
1 650 SEK
5 aug 2018 22:02
1 400 SEK
5 aug 2018 22:02
1 300 SEK
5 aug 2018 18:49
1 152 SEK
5 aug 2018 18:48
1 052 SEK
5 aug 2018 18:48
1 000 SEK
4 aug 2018 20:33
900 SEK
3 aug 2018 13:53
850 SEK
3 aug 2018 13:53
800 SEK
3 aug 2018 13:08
650 SEK
3 aug 2018 13:08
600 SEK
3 aug 2018 12:39
500 SEK
3 aug 2018 11:18
450 SEK
3 aug 2018 11:18
400 SEK
3 aug 2018 0:42
350 SEK
2 aug 2018 21:28
300 SEK