ARNE JACOBSEN, stolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, omkring 1900-talets mitt.

Bemålade. Kromade ben. Etikettmärkta. Sitthöjd ca 43 cm, total höjd 77 cm.

Slitage, ställvis omfattande. Sprickor. Fläckar Två med skador / sprickor vid rygg. Delvis senare målning.

Klubbat pris
3 260
288
297
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
3 aug 2018 22:49
3 260 SEK
3 aug 2018 22:48
3 060 SEK
3 aug 2018 22:48
3 050 SEK
3 aug 2018 22:47
2 850 SEK
3 aug 2018 22:47
2 800 SEK
3 aug 2018 22:47
2 600 SEK
3 aug 2018 22:45
2 400 SEK
3 aug 2018 22:45
2 220 SEK
3 aug 2018 22:44
2 200 SEK
2 aug 2018 15:52
2 000 SEK
1 aug 2018 21:02
1 900 SEK
1 aug 2018 16:18
1 800 SEK
1 aug 2018 14:37
1 600 SEK
30 jul 2018 21:25
1 500 SEK
27 jul 2018 9:38
1 000 SEK