Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

CARL FAGERLUND, plafonder, ett par, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Fästen i metall. Kupor av glas med reliefdekor och avslutande mässingsplakett. En etikettmärkt. Diameter 40 cm.

Bruksskick. Repor. Några skruvar saknar. Ej funktionstestade.

Formgivare

Klubbat pris
4 600
406
419
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
6 aug 2018 11:24
4 600 SEK
6 aug 2018 11:24
4 400 SEK
6 aug 2018 11:23
4 200 SEK
6 aug 2018 11:23
4 000 SEK
6 aug 2018 11:23
3 700 SEK
6 aug 2018 11:23
3 500 SEK
4 aug 2018 8:03
3 300 SEK
3 aug 2018 23:20
3 100 SEK
3 aug 2018 15:52
2 900 SEK
3 aug 2018 15:52
2 700 SEK
3 aug 2018 15:52
2 600 SEK
3 aug 2018 12:11
2 400 SEK
3 aug 2018 12:11
2 200 SEK
2 aug 2018 8:31
2 000 SEK
2 aug 2018 8:27
400 SEK
1 aug 2018 22:28
350 SEK

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

12. Edvin Öhrström, vas, glas, ariel, Orrefors 1967.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
8 500

ditt bud
Aktuellt bud:
9 500 SEK