HANS OLSEN, 4 stolar samt bord, Frem Røjle, modell formgiven ca 1952.
Teak, delvis fanerat. Uppfällbar iläggsskiva, längd 50 cm. Bordets diameter 105 cm, höjd 73 cm. Stolssitar klädda med konstläder. Märkta stolar. Sitshöjd 43 cm.
Slitage med fläckar, märken och repor. Bordets ena ben något löst.