ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.
Sockel av marmor, svängd metallställning med justerbar längd. Sockelns mått 24x18, höjd ca 55 cm. Kupan etikettmärkt Flos Made in Italy, diameter ca 32 cm. Total höjd ca 254 cm.Transporteras nedmonterad.
Slitage. Repor. Enstaka märken på sockeln. Ej funktionstestad.