PAOLO PIVA, soffbord, "Alanda", B & B Italien, formgivet 1981.
Kvadratisk glasskiva på svartlackerat metallunderrede. 120 x 120 cm, höjd 26 cm.
Bruksslitage, skivan med repor och en sida med kantnaggar. Underredet med smärre färgbortfall/rostfläckar.