Fanerat med mahogny. Skiva med infällt etsat glas. Dörrpar med bakomliggande barinredning samt underliggande låda. Bredd 85,5, djup 44, höjd 114,5 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, repor, märken. Smärre fanerskador. Invändig belysning ej funktionstestad.