Vit glasfiberarmerad plast och aluminium, originalklädsel i röd velour, signerad av Henrik Thor-Larsen under sitsen.
Ålders- och bruksrelaterat slitage, skalet lite matt och gulnat, klädseln med små skador.
Henrik Thor Larsen.
Modellen formgiven år 1968.