Tolv mattallrikar, tolv sopptallrikar, tolv förrättstallrikar, tolv assietter, tolv tekoppar med fat, fem serveringsfat, fyra serveringsskålar, såsskål, kanna, tekanna, sockerskål samt gräddkanna.
Bruksskick. Ca sju delar med nagg. Två delar med sprickor. Ställvis krackelyrer och missfärgningar.