Kanna med brun glasyr (höjd 24 cm), vas med beige glasyr (höjd 15 cm), vas med grön harpälsglasyr (höjd 22 cm), askfat med grön glasyr (diameter 9 cm), vas med grön glasyr (höjd 19 cm), vas med brun harpälsglasyr (höjd 23 cm)
Åldersrelaterat slitage. Repor.