KAFFESERVIS, 3 delar , silver. GAB, Stockholm, 1937
Kaffekanna, mjölkkanna samt sockerskål. Invändigt förgyllda. Bukig form på svängda bladfötter, på livet bladgravyr, kannan med fällbart lock och krönande blommor. Höjd 13-25 cm. Vikt ca 1405 gram
Anlupen. Smärre slitage.
Klubbat pris
4 250
375
387
Utropspris
4 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (6 bud)
29 jul 2018 18:22
4 250 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
29 jul 2018 18:22
4 050 SEK
29 jul 2018 12:46
3 450 SEK