Skiva i teak på avtagbara ben av aluminium. Saknar plakettmärkning. Längd 201 cm, bredd 85 cm, höjd ca 73 cm.
Bruksskick med slitage. Anlöpningar / fläckar. Gumidetaljer något åldrade.