Tre koppar med lock, diameter 10 cm, höjd 8,5 cm.
En assiett, diameter 16 cm.
En tekanna med lock, höjd 12 cm.
En matskål med lock, diameter 14 cm, höjd 11 cm.
Två mindre skålar, diameter 7 och 11 cm, höjd 2,5 och 4,5 cm.
Två extra lock (ett med nagg) medföljer.
Flertalet nagg. Tekanna saknar en hänkel. Ett lock med lagningar.