Royal Copenhagen:
En skål (578), mått 21x21x6 cm.
Ett fat (1/269), mått 24x17x2,5 cm.
Ett fat (349), mått 25x13x3,5 cm.
Ett fat (1/147), mått 22x16x3,5 cm.
En skål på fot (1/1023), diameter 17 cm, höjd 5,5 cm.
En skål på fot (64), diameter 23 cm, höjd 13 cm.
Musselformad skål (1/557), mått 19x18x6 cm.
Ett lövformat fat (1/144) mått 23x18x4 cm
Et lövformat fat (1/145), mått 27x20x5 cm.
En smörterrin med lock (1/400), diameter 11 cm, höjd 9 cm.
Bing & Grøndahl:
En terrin med lock (5/30), diameter ca 22 cm, höjd 17 cm.
En sockerskål med lock (302), diameter 11 cm, höjd 12 cm .
En kanna (16), höjd 19 cm.
Slitage. Lock till terring, lock till sockerskål, skål på fot (64) med nagg. Fat (1/147) med kantskada. Smörterrin av andrasortering.