Består av:
4 skålfat, diameter 17 cm.
5 assietter, diameter 15,5 cm.
5 kaffekoppar, nr 756.
8 kaffekoppar med tre fat, nr 2162 (två fat av andrasortering samt tre koppar av andrasortering).
2 fyrkantiga fat, nr 229.
1 uppläggningsfat, nr 716
12 assietter, nr 574, 17 cm
1 kaffekanna, nr 519
1 tekanna nr 610
1 sockerskål nr 428, tredje sortering
Medföljande:
1 mjölkkanna, andra sortering. Ej fabriksmärk Royal Copenhagen
1 gräddkanna, andra sortering. Ej fabriksmärkt Royal Copenhagen.
1 uppläggningsfat, ej fabriksmärkt Royal Copenhagen
1 skål med genombrutna hänklar, märkt Shumann Dresden.
Extra fat till koppar medföljer. Andrasortering. Smärre slitage. Något nagg på assietterna