Tolv mattallrikar, 14 förrättstallrikar, 15 assietter, tolv skålar, 20 kaffekoppar med fat, 15 tekoppar med fat, sex äggkoppar, tre askfat, tre ljusstakar, fyra serveringsfat, tre serveringsskålar, såskanna, smörterrin.
Bruksskick. Ca 13 delar med nagg. Ca fyra delar med sprickor. Ställvis missfärgningar och färgbortfall.