Nio tekoppar med fat, höjd 7 cm.
Nio assietter, diameter 17 cm.
En större serveringsskål, diameter 24 cm, höjd 11 cm.
Tre mindre serveringsskålar, diameter 12 cm, höjd 5,5 cm.
En tekanna med lock, höjd 15,5 cm.
En skål med lock, diameter 9 cm, höjd 8 cm.
Tre skadade koppar med fat och tre assietter medföljer.
Bruksslitage. En mindre serveringsskål med smärre nagg.
Möjligen specialbeställning från Royal Copenhagen.