13 kaffekoppar med fat (#8261), 15 assietter (#8092), fem tallrikar (#624), sju mattallrikar (#1621), tolv förrättstallrikar (#1623), tolv djupa tallrikar (#1616 samt 304), kaffekanna (#8189), sockerskål med lock (#8142), serveringsskål samt sju uppläggningsfat.
Två extra kaffekoppsfat samt vas, "empire", Bing & Gröndahl medföljer. Andrasortering. Cirka fyra delar nagg. Bruksslitage.