En mattallrik, sex förrättstallrikar, sex+en assiett, tolv kaffekoppar med fat, fem äggkoppar, tekanna, två ytterfoder, sockerskål, gräddkanna, två serveringsfat, fem skålar med lock, två askfat, två gallerskålar, vas.
En extra kopp (med nagg) medföljer.
Bruksskick. Nagg på poussering.