Elva koppar med fat, höjd 5,5 cm.
Tolv assietter, diameter 17 cm.
En sockerskål med lock, höjd 7,5 cm.
En gräddkanna, höjd 7,5 cm.
Ett fat, mått 28x22 cm.
Tre extra kaffefat medföljer.
Bruksslitage. En kopp och en assiett (fotring) med obetydliga nagg.