TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor samt växtligheter, diameter 22,6 cm.

Slitage, bränningssprickor, nagg.

Klubbat pris
1 511
133
138
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
6 jul 2018 18:24
1 511 SEK
8
6 jul 2018 18:24
1 411 SEK
6 jul 2018 17:45
951 SEK
6 jul 2018 17:45
901 SEK
6 jul 2018 10:31
850 SEK
6 jul 2018 10:31
800 SEK
6 jul 2018 10:31
751 SEK
6 jul 2018 10:30
651 SEK
6 jul 2018 10:30
601 SEK
5 jul 2018 13:18
550 SEK
4 jul 2018 18:35
500 SEK
29 jun 2018 12:35
450 SEK
28 jun 2018 20:17
400 SEK
28 jun 2018 17:21
350 SEK
28 jun 2018 17:10
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

503. Vivianna Torun Bülow-Hübe, collier, silver och turkos, egen verkstad 1950/60-tal.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK