TENNFÖREMÅL, fyra delar, 1800-tal.

Djupt fat av Pehr Johan Mattsson, Mariestad tidigt 1800-tal, diameter ca 34. Två fat av Johan Fredric Werrenrath, Lund, 1800-talets slut, diameter ca 37 vardera. Värmare / ställ, ostämplad, diameter ca 19,5 cm.

Skador och lagningar.

Klubbat pris
300
27
27
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (1 bud)
20 jun 2018 18:58
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 660

546. Vilhelm Bjerke-Petersen, Utan titel.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Fair warning
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK