Kaffekanna, tekanna, tolv kaffekoppar med fat, elva assietter (diam. 15-16 cm) och skål på fot av Porsgrund. Sju kaffekoppar med fat #1/92 samt sex assietter #1/181 av Royal Copenhagen.
Fyra extra medföljande koppfat samt lock från Porsgrund. Slitage. Missfärgningar. Omfattande lagning. Cirka fem delar med nagg.