Träribbor och lackerad metall. Bord med rektangulär skiva, soffa samt två karmstolar. Fällbara. Bordets längd 122 cm, bredd 76 cm och höjd 73,5 cm. Soffans längd 121 cm.
Bruksskick med slitage. Fläckar, anlöpningar, smuts och algtillväxt. Skruv till soffans armlän saknas. Något instabila.