Nio mattallrikar, nio+en förrättstallrikar, tolv sopptallrikar, två+en mindre skålar, fem serveringsskålar, serveringsfat, lockkarott, såsskål, såskanna. Tre underfat till kaffekopp samt ett underfat till tekopp medföljer.
Bruksskick. Ca tre delar med nagg. Ställvis krackelyrer.