23 mattallrikar, diameter 25 cm.
15 djupa tallrikar diameter 24,5 cm.
11 lunchtallrikar, diameter 23 cm.
11 assietter, diameter 19 cm.
En karott med lock, diameter 23 cm, höjd 11 cm.
En såsskål, längd 24 cm.
Ett runt fat, diameter 35 cm.
Sex ovala fat, längd 23 - 47 cm.
Slitage med visst färgbortfall. Två mattallrikar, en lunchtallrik samt ett serveringfat med nagg.