Elva moccakoppar med fat (1/528), fyra+två askfat, två serveringsfat, sopptallrik, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, salt- och pepparströare. Ett extra underfat till kopp medföljer.
Bruksskick. Fyra delar med nagg (sopptallrik, gräddkanna, koppar). Tre delar med sprickor (koppar samt sopptallrik). Lock till sockerskål saknas.