MAGNUS FRYBERG, sockerskål, silver, Jönköping, 1839.
Delvis godronnerad skål med lock och uppsvängda hänklar. balusterformat ben på rund bas med tassfötter. Blomsterdekor i relief. Höjd 33 cm. Vikt 775 gram.
Smärre slitage. Smärre bucklor. Lagningar.
Klubbat pris
4 307
380
392
Utropspris
5 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (8 bud)
23 sep 2018 15:41
4 307 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
22 sep 2018 17:35
4 107 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
22 sep 2018 17:35
4 021 SEK
22 sep 2018 13:06
3 907 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
22 sep 2018 13:06
3 707 SEK