Plast, lackerad aluminium och stål. Paret askkoppar, designade av Joe Colombo, höjd 42 cm. Rund askkopp, design, Gino Colombini, diameter 18 cm. Besticklåda mått 35x35x7,5 cm.
Slitage. Övre plastdelar med skador och sprickor. Mindre skada på besticklåda.