12 matknivar, 21,5 cm
12 matgafflar, 18 cm
12 matskedar 18,5 cm
12 bordsknivar 18 cm
12 förrättsgafflar 15 cm
12 efterrättsskedar 16,5 cm
12 efterrättsgafflar 15 cm
4 smörknivar 15-17 cm
1 syltsked, 14,5 cm
12 kaffeskedar, 12 cm
12 mockaskedar, 11 cm
4 assiettgafflar 12 cm
1 serveringssked 20,5 cm
1 såssked, 18 cm
1 osthyvel 22 c,
1 tårtspade 23 cm
3 servettringar, 5,5 cm
Vikt ca 2470 gram, exklusive knivar, tårtspade och osthyvel med stålblad.
Gröna insatser medföljer.
Smärre slitage. Märken. Repor.