Målat. Tio stolar med genombruten rygg, skuren dekor. Lös stoppad sits, kopplade ben. Sitthöjd ca 44 cm. Bordets diameter 110 cm, 3 iläggsskivor á 50 cm vardera, höjd 73 cm.
Slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar. Färgbortfall. Torrsprickor. Senare målning.