Målat. Glasad spröjsad dörr med bakomliggande hyllplan. Två lådor. Beslag av mässing. Bredd 60, djup 40, höjd 179 cm.
Slitage. Omarbetad. Renoverad. Kompletterad med bl a senare hyllplan, bakstycke och glas. Senare målning. Torrsprickor. Repor. Märken.