Intarisadekor i olika träslag, bronsbeslag. Dörr och sidor med välvda glas. Bredd ca 80 cm, djup ca 40 cm, höjd 170 cm. Nyckel finns.
Ställvis slitage. Fanerskador. Glapp dörr.