Lådor med draghandtag i mässing. På nedåt avsmalnande ben. Framtagen originalmålning. Bredd 126 cm, djup 56 cm, höjd 75 cm. Nyckel finns.
Ställvis omfattande slitage. Renoverad och kompletterad. Nedsänkt. Mindre skador. Synliga skarvar. Delvis maskstungen.