Tvådelat matbord med 2 karmstolar samt 6 stolar. Idegran och idegranfaner. Lös stoppad sits klädd i textil. Tredelade pelarfötter med tassavslut. 2 iläggsskivor á 55 cm. Bordets längd 160 cm, djup 100, höjd 74 cm. Sitthöjd 46 cm
Smärre slitage. Märken. Fläckar.