Madeleine Pyk – en samling F769

VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

Målat med avsiktlig patina. Tvådelat. Överdel, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan samt lådor. Beslag av mässing. Längd 73 cm, bredd 45 cm, höjd 220 cm. Nyckel finns.

Slitage med senare målning. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK