Fanerat med mahogny. På hjultrissor. Beslag av mässing. Utfällbar skiva. Invändigt med målad spelplan. Bredd 98. Djup (43+43) 86. Höjd 76-79 cm.
Slitage. Repor. Märken. Kompletterad. Ljusbricka sitter fast.