PER FJELLSTRÖM, osignerad, olja på uppfodrad duk 59 x 46,5 cm.
"Fru Anna Grener (1720-1798)". Osignerad. Duk uppfodrad på pannå 59 x 46,5 cm).
Ytsmuts.
Krackelyr.
Smärre skrapmärken längs ramkant.
Något gulnad fernissa.
Duk uppklistrad på pannå.
Porträtt föreställande Anna Grener (1720-1798). Dotter till överste Albrekt Grener och grevinnan Anna Gyllenborg. Gift med major Knut Posse år 1744.