Fanérad i bland annat mahogny samt rotfanér. Rik, skuren dekor av blomster och bladverk. Nedfällbar skrivklaff med bakomvarande lådinredning. Fyra lådor i sarg. Bredd 85 cm, djup 57 cm, höjd 147 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.