SOFFA, 1800-talets slut

SOFFA, 1800-talets slut

Stomme av betsat lövträ. Främsre ben på hjul. Skuren dekor. Klädd med textil. Sitthöjd 42. Bredd 165. Djup 70. Höjd 116 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken. Senare klädsel.

Utropspris
3 000 SEK