Mahogny och mahognyfanér. Bord med tre iläggsskivor, varav en med sarg. Stolar med fast stoppad sits klädd med textil. Bordets längd (190+60+60+60) 310, bredd 110, höjd 75. Stolarnas sitthöjd 45, bredd 48, djup 42, höjd 90 cm.
Smärre slitage. Repor. Märken. Fläckar.